Novinky

Severní vítr - Darkglass Microtubes 700

Rok 2016 je synonyme pro velké novinky od finské progresívní společnosti Darkglass. Po více než pěti letech, kdy se výrazně prosadili na poli špičkových efektů pro baskytaristy a získali respekt od nejlepších ve své branži, se Darkglass rozhodli k další expanzi svého horizontu. Vytvoření vlastního zesilovače... “ Tento přechod je pro nás velmi důležitý, je to velká výzva,” říká Douglas Castro, zakladatel Darkglass Electronics. “ Je to naše šance přispět širšímu publiku v basové komunitě.”

Darkglass Microtubes 700

Primárním cílem bylo vytvořit aparát, který dokáže zachytit všechny charakteristiky produktů Darkglass, tzn. kompaktnost, lehkost a široké spektrum použitenosti, ale zároveň rozšířit působnost. Cesta nebyla snadná. Jak podotýká Douglas: “ Byl to opravdu dlouhý a těžký proces, ale velmi poučný a inspirativní...Díky tomu jsme se opět posunuli a stali se opět o něco lepšími v tom, co děláme.”

Microtubes 700 je lehkým a kompaktním zesilovačem třídy D s nekompromisní kvalitou zpracování a zvuku. Zásadní je neuvěřitelná zvuková variabilita aprátu, kdy dostanete jak super čisté hi-fi zvuky, tak i divoké zkreslení, ale vždy s maximální průrazností a artikulací tónu.

Profesionální výbava a vysoká kvalita použitých materiálů se naštěstí moc neodrazila v očekávané ceně kolem 1000 amerických dolarů. Novinka se už dočkal prvních pochvalných reakcí při svém představení na zimní NAMM Show 2016. Billy Gould, baskytarista Faith No More, byl nadšený:

“ Měl jsem pocit síly a také solidního a průrazného tónu při čistém zvuku. Ale když přitlačíte, tak dostanete slušnou zásobu agresívních zvuků. Přesně ten typ zkreslení, který mě baví při živém hraní!”

Další informace