Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jamstage.cz/jamstage.cz/plugins/system/lofshowcase/lofshowcase.php on line 33
HERMIDA - Takový butik v nákupáku nenajdete! - JamStage.CZ - portál pro muzikanty

Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/jamstage.cz/jamstage.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jamstage.cz/jamstage.cz/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 42

Novinky

HERMIDA - Takový butik v nákupáku nenajdete!

Dnes už také u nás v obchodech nalezneme celé řady butikových zkreslovadel a efektů, o kterých jsme pár let dozadu jen slyšeli,nebo v lepším případe četli v časopisech. Ovšem pro mnohé, hlavně mladé kytaristy je cena za tyto unikatní,  často ručně vyráběné krabičky od firem  jako Zvex, Catalinbread,Lovepedal,Tonehunter,Cornell,Mad Professor  a mnoho dalších moc vysoká.Bohužel těchto pár vět vás také nepoteší. Modely od firmy Hermida se totiž  pohybují v relaci kolem  5-6 tisíci Kč.Přesto však  stojí za zmínku. Navíc  Hermida přednedávnem uvedla na trh novinku pod názvem Tiki Drive(video č.4),která vznikla v spolupráci s Elliotem Eastonem a  rozběhla svůj internetový obchod.Takže už možná nebudete muset na svůj kousek čekat několik měsícu,  jak tomu bylo dosud.
U nás se firma Hermida zapsala hlavně...

krabičkou s názvem Zendrive a to hlavně  v bluesových a bluesrockových kruzích.Není divu,  když Zendrive byl také součástí vybavenní jednoho z nejuznávanejších kytaristů součastnosti -  Robbena Forda. U nás si jej osvojili kytaristi,  jako Luboš Andršt nebo Lukáš Martínek(video č.2) a mnoho dalších.
Zakladatelem firmy je Alfonso Hermida, který už ve věku osmi  let začal hrát na kytaru a naprosto jí propad.
Drahé kytarové vybavení bylo ale mimo jeho dosah,  tak si začal stavět jednoduché pedály sám v Puerto Ricu,
zatímco chodil na vysokou školu a hrál v různých kapelách. Hermida získal bakalářský a magisterský titul
v oblasti strojírenství.
Později začal pracovat v NASA/Goddard Flight Space Center v Marylandu,kde strávil 12 let. Pracoval zde jako letecký inženýr a elektrotechnik. Zabýval se projektováním vědeckých  přístrojů pro oblast vesmíru.Napsal také řadu článků pro časopisy a učil inženýrství na  třech univerzitách.Už počas práce v NASA dělal opravy pro přátele a místní  hudební obchody.
Bod zlomu přišel, když Hermida slyšel skladbu "Golden Slumbers" ve verzi Robbena Forda.(Ford zde používá více gainu než je obvykle.)
Po pěti letech výzkumu, Hermida přivedl na svět svůj první pedál, Mosferatu, založený na tomto  zvuku.
Později  se vrací k dřívějšímu designu, na jeho základě  postavil již zmíněný Zendrive.
Od roku 2003, Hermida uvedl řadu zkreslovadel včetně pedálů Zendrive 2(video č.1), který vycházi z původní verze,  ale využívá lampu 12AX7. Tyto pedály, společně s původním Mosferatu, získaly mnohá ocenění, včetně  Guitar Player “Editor’s Pick” a Premier Guitar 5-pick rating.
Předposlední novinkou od Hermidy je Nu-valve(Video č.3), který v sobě ukrýva dvě malé lampy 6CW4 NOS.  Podle Guitar Playeru je to excelentní lampový overdrive s britským akcentem, s takovým rozsahem gainu,  který vám umožní zahrát cokoli od blues přes rock až po klasický metal.
Hermida osobně testuje každý pedál vyroben v jeho fabričce ve Ft. Lauderdale na Floridě. Jeho jedinečné krabičky
používají hudebníci po celém světě, v mnoha hudebních stylech, jako jsou blues, rock, metal, country, jazz a fusion.
Na www.hermidaaudio.com naleznete audio ukázky jednotlivých výrobků.

Na záver ještě pár jmen z dlouhého seznamu kytaristů a marketingových partnerů, který Hermida uvádí na svých stránkach.

Allman Brothers Band
Brad Paisley
Brent Mason
Carlos Santana
Derek Trucks
Eric Johnson
Guthrie Govan
John Mayer
John McLaughlin
John Petrucci
Johnny A
Judas Priest
Kenny Wayne Shepherd
Larry Carlton
Richie Sambora
Robben Ford
Sonny Landreth
Steve Travato
Vince Gill
Warren Haynes

 

Video č.2-Lukáš Martínek hrá na Zendrive.

Video č.3-Nu-valve

Video č.4-Tiki Drive

Další informace