Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jamstage.cz/jamstage.cz/plugins/system/lofshowcase/lofshowcase.php on line 33
Pocta králi blues - Dean Zelinsky Johnny Winter Signature - JamStage.CZ - portál pro muzikanty

Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/jamstage.cz/jamstage.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 0

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/jamstage.cz/jamstage.cz/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 42

Novinky

Pocta králi blues - Dean Zelinsky Johnny Winter Signature

Šéf Dean Zelinsky Guitars oznámil zahájení výroby kytary Johnny Winter Signature. Jedná se o stejný nástroj, na který Winter hrál ve svých posledních letech před jeho konečným odchodem z tohoto světa v červenci 2014... Nástroje budou k prodeji výhradně před webové stránky výrobce www.deanzelinsky.com.

Dean Zelinsky Johnny Winter Sign 2Prvních 25 kusů kytar Johnny Winter Signature bude osobně podepsáno a očíslováno Deanem Zelinsky a ke svým novým majitelům dorazí rovněž s certifikátem autenticity podepsaným Zelisnkym a ženou Johnnyho Wintera, Susan Winter.

“ Mám ohromnou radost, že můžu stavět tyto nástroje,” říká Zelinsky. “Johnny byl můj kytarový idol již od mého dětství a určitě patřil mezi nejúžasnější hráče všech dob.”

Dále Zelinsky dodává: “ Johnnyho jsem letmo potkal již před mnoha lety, ale k šanci stavět pro něho nástroje jsem se dostal až po náhodném setkání na parkovišti za klubem, kde hrál v roce 2011. V té době jsem už léta navrhoval nástroje s tenkým profilem a věděl jsem, že tenhle ultra tenký single cut tvar těla bude perfektní pro Johnnyho. Dal jsem do nástroje všechny komponenty, o kterých jsem si myslel, že by se mu líbily a pak jsem si pohrál s vyřezáváním, kdy je prominentním nápis Johnny Winter na horní části těla. Johnny mi řekl, že to je nejkrásnější nástroj, který kdy viděl a začal jej skoro exkluzívně používat pro koncerty. Později jsme se bavili o signature řadě nástrojů a Johnny mi dal formální svolení ještě před svým úmrtím.” 

Tato exkluzívní kytara pro sběratele má obzvláště detailní vyřezávanou kresbu přední desky z fládrovaného javoru. Z ostatních komponentů jmenujme ultra-tenké mahagonové tělo, javorový krk s menzurou 25,5” a 24 pražci, saténovo-niklový hardware, uzamykatelné ladící mechaniky a Dean Zelinsky Custom humbuckery se silným výstupem pro typický Johnny Winter tón.

Dean Zelinsky Johnny Winter Sign 3

Nástroje jsou opatřeny tvídovým kufrem a překvapivě příznivou cenou 2899 amerických dolarů. 

“ Jsem nesmírně spokojený, že se splnil Johnnyho sen o jeho signature kytaře. Hrál na tento nástroje nepřetržitě celé tři roky před svým úmrtím a miloval jeho hratelnost, tón a styl. Byla to jeho opravdu jeho hlavní kytara.”, dodává Paul Nelson, manažer Johnnyho Wintera.

Dean Zelinsky Johnny Winter Sign 4

Specifikace:

•tělo - javor/mahagon
•krk - javor
•menzura - 25,5”
•počet pražců - 24 medium jumbo
•hmatník - palisandr
•rádius - 12”
•snímače -  krk - Dean Zelinsky 'Custom' Humbucker | Alnico V Magnets | 10.2k, kobylka -   Dean Zelinsky 'Custom' Humbucker | Alnico V Magnets | 15.4k
•kobylka - Dean Zelinsky Tune-O-Matic/Dean Zelinsky Stop Tailpiece
•ladící mechaniky - 20:1 Ratio Locking Tuners

Další informace